Законно

На этой странице мы собрали самые частые вопросы и ответы на них.

Какие сроки пересечения границы Украины на купленном авто?

Митний кодекс України (МКУ)
Стаття 95. Строки транзитних перевезень
Ст. 95 МКУ в останній чинній редакції від 11 серпня 2013 року.
Розділ V. Митні режими Глава 17. Транзит
“1. Встановлюються такі строки транзитних перевезень залежно від виду транспорту:1) для автомобільного транспорту - 10 діб (у разі переміщення в зоні діяльності однієї митниці - 5 діб);”

Разъяснение от нашего юриста: То есть, водитель который пересек границу в Украину на купленном авто, должен в течении 5-10 дней пересекти границу на данном авто в обратную сторону во избежании штрафа. Но как показывает практика, в ближайшие 5 лет ни кто не планирует этого делать.

 

Какой штраф грозит за вождение авто на иностранных номерах?

Конституция Украины
Ст. 470 МКУ в останній чинній редакції від 11 серпня 2013 року.
Розділ XVііі. Порушення митних правил та відповідальність за них Глава 68. Види порушень митних правил та відповідальність за такі правопорушення Стаття 470. Недоставлення товарів, транспортних засобів комерційного призначення та документів до органу доходів

“3. Перевищення встановленого статтею 95 цього Кодексу строку доставки товарів, транспортних засобів комерційного призначення, митних або інших документів на ці товари більше ніж на десять діб, а так само втрата цих товарів, транспортних засобів, документів чи видача їх без дозволу органу доходів і зборів - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.”

Разъяснение от нашего юриста: На 2018 год это 8500 грн (единоразово)

Сколько раз можно получит штраф?

Конституция Украины
"Стаття 61. Ніхто не може бути двічі притягнений до юридичної відповідальності одного виду за одне й те саме правопорушення.

Юридична відповідальність особи має індивідуальний характер."

Разъяснение от нашего юриста: Приходит письмо по месту прописки в течении полугода. Если не пришло письмо - в некоторой мере Вам повезло (морально). Но при вывозе машины за границу Украины таможенный контроль это выявит, и как вариант придется уплатить штраф.

 

Какие должны быть документы у водителя на машину c иностранными номерами?

ПДД
"2. ОБОВ'ЯЗКИ І ПРАВА ВОДІЇВ МЕХАНІЧНИХ ТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ
2.1. Водій механічного транспортного засобу повинен мати при собі:
а) посвідчення водія на право керування транспортним засобом відповідної категорії;
б) реєстраційний документ на транспортний засіб (для транспортних засобів Збройних Сил, Національної гвардії, Держприкордонслужби, Держспецтрансслужби, Держспецзв’язку, Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту - технічний талон);
ґ) поліс (сертифікат) обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів. Водії, які відповідно до законодавства звільняються від обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів на території України, повинні мати при собі відповідні підтвердні документи (посвідчення).
2.2. Власник транспортного засобу, а також особа, яка використовує такий транспортний засіб на законних підставах, можуть передавати керування транспортним засобом іншій особі, що має при собі посвідчення водія на право керування транспортним засобом відповідної категорії."

Разъяснение от нашего юриста: необходимо иметь при себе водительские права с соответствующей категорией, страховка, техпаспорт на машину.

Могут ли меня остановить за то что моя машина на иностранных номерах?

Закон про национальную полицию

Статья 35. Зупинення транспортного засобу
Поліцейський може зупиняти транспортні засоби у разі:
1. якщо водій порушив Правила дорожнього руху;
2. якщо є очевидні ознаки, що свідчать про технічну несправність транспортного засобу;
3. якщо є інформація, що свідчить про причетність водія або пасажирів транспортного засобу до вчинення дорожньо-транспортної пригоди, кримінального чи адміністративного правопорушення, або якщо є інформація, що свідчить про те, що транспортний засіб чи вантаж можуть бути об’єктом чи знаряддям учинення дорожньо-транспортної пригоди, кримінального чи адміністративного правопорушення;

4. якщо транспортний засіб перебуває в розшуку;
5. якщо необхідно здійснити опитування водія чи пасажирів про обставини вчинення дорожньо-транспортної пригоди, кримінального чи адміністративного правопорушення, свідками якого вони є або могли бути;
6. якщо необхідно залучити водія транспортного засобу до надання допомоги іншим учасникам дорожнього руху або поліцейським або як свідка під час оформлення протоколів про адміністративні правопорушення чи матеріалів дорожньо-транспортних пригод; 
7. якщо уповноважений орган державної влади прийняв рішення про обмеження чи заборону руху; 
8. якщо спосіб закріплення вантажу на транспортному засобі створює небезпеку для інших учасників дорожнього руху;
9. порушення порядку визначення і використання на транспортному засобі спеціальних світлових або звукових сигнальних пристроїв.2. Поліцейський зобов’язаний поінформувати водія про конкретну причину зупинення ним транспортного засобу з детальним описом підстави зупинки, визначеної у цій статті.